jrs
27 بهمن 1401 - 14:51

لازمه اثرگذاری سند مهندسی فرهنگی تخصیص بودجه است

شیراز- استاندار فارس گفت: سند مهندسی فرهنگی نیازمند بودجه بوده و تا زمانی که بودجه لازم برای این سند محقق نشود میزان اثرگذاری فرهنگی آن در جامعه کم است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی ایمانیه پیش از ظهر پنجشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان فارس بیان کرد: بسیاری از موضوعاتی که در حوزه فرهنگ مطرح شده نیازمند بودجه و تخصیص اعتبار است.

وی ادامه داد: در راستای افزایش فعالیت‌های اجتماعی و تبلیغی و تربیتی نیازمند بودجه هستیم این در حالی است که نماینده ولی فقیه در استان فارس ماه‌ها است که در تلاش است تا بودجه‌ای برای سند مهندسی فرهنگی در استان فارس تأمین اعتبار و تخصیص داده شود.

ایمانیه تاکید کرد: بیش از هزار میلیارد تومان بودجه فرهنگی در کشور وجود دارد و امید است مجلس شورای اسلامی زمینه‌ای فراهم کند تا بیش از ٣٠ میلیارد اعتبار برای مسائل فرهنگی اختصاص یابد.

استاندار فارس پیشنهاد داد: با توجه به برگزاری کنگره جهانی حضرت محمد (ص) امید است ١٠ میلیارد تومان اعتبار برای این کنگره در بودجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دیده شده و تخصیص یابد.

وی در خصوص کارمندان نیز بیان کرد: با توجه به وجود نیروهای توانمند در استان امید است اجازه مأموریت به خدمت کارمندان توسط استانداران انجام شود تا بتوان نیاز استان را از این طریق برطرف کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1040497