jrs
05 بهمن 1401 - 11:35

پلمب ۲ داروخانه در کرمانشاه/ دادستان چگونه مچ داروخانه‌های متخلف را گرفت؟

دو داروخانه در شهر کرمانشاه که در فعالیت خود و عرضه دارو به بیماران تخلف کردند، با رأی قضایی پلمب شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، خودداری از عرضه داروهای نسخه‌ای  و خدمات دارویی به مراجعان سبب شد  با حضور نمایندگان معاونت غذا و دارو، بازرسی و نظارت اتاق اصناف و اماکن عمومی؛ دو داروخانه در شهر کرمانشاه با رأی مقام قضایی پلمب شد.

شهرام کرمی، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با اشاره به وصول برخی گزارشات مبنی بر کمبود تعدادی از اقلام دارویی در کرمانشاه، اظهار کرد: پس از اینکه گزارشاتی را از برخی از شهروندان در این رابطه  دریافت کردیم، در راستای حفظ حقوق عامه دستور ویژه‌ای برای رسیدگی به این مسئله صادر شد. 

وی تصریح کرد: به منظور رسیدگی به چرایی کمبود برخی اقلام دارویی بویژه داورهای بیماران خاص در استان به نهادهای امنیتی و نظارتی دستور داده شد تا موضوع را در اسرع وقت رسیدگی کنند. 

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تیم‌های نظارتی و امنیتی پس از بررسی‌ها متوجه شدند که در داروخانه‌های کرمانشاه موضوعی به نام کمبود برخی اقلام دارویی وجود ندارد، بلکه به اندازه کافی دارو موجود بود. 

وی تصریح کرد: متأسفانه بیمارانی که به برخی از داروها نیاز داشتند، وقتی به تعدادی از داروخانه‌ها مراجعه می‌کردند، متصدیان داروخانه از دادن داروی مورد نیاز بیمار استنکاف کرده و اعلام می‌کردند که موجودی ندارند. 

کرمی با تاکید براینکه در این رابطه تعدادی از داروخانه های متخلف در سطح استان شناسایی و برای پلمب آن‌ها اقدام شد، اعلام کرد: تیم‌های امنیتی و نظارتی که برای رسیدگی به این مسئله تشکیل شده‌اند، کماکان به  نظارت‌های خود ادامه خواهند داد تا با شناسایی داروخانه‌های متخلف اقدام به پلمب آن‌ها کنند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 996873